ידע זה כח. ידע זה “ידיד“

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ידע זה כח. ידע זה "ידיד"

27/01/2018

מכללת "ידיד" למיצוי זכויות חברתיות וכלכליות – הכשרת מתנדבות בנתיבות

זה מה שכתבו לנו עו"ס מריאנה חדד מנהלת מרכז עוצמה בנתיבות ורעות נעים, רכזת תחום ההתנדבות בעירייה, לאחר קורס של מיצוי זכויות שהועבר לנשים ביישוב על ידי מכללת "ידיד" לזכויות חברתיות וכלכליות.


"לפני כחצי שנה עלה במוחי רעיון "משוגע" להקים קבוצה של מתנדבות שייתנו מענה לתושבי העיר וייסעו להם לממש את הזכויות שלהם מול גורמים שונים. שילבתי כוחות עם רעות, רכזת מתנדבים בעיריית נתיבות ויחד פנינו לעמותת ידיד שיסייעו לנו בתהליך.


מהר מאוד נענתן למשימה, יערה ואת הגעתן לפגישה במשרדנו הצנוע בנתיבות - שמעתן, הקשבתן והתגייסתן לתהליך. לאורך כל התהליך הרגשנו שאתן מלוות אותנו יד ביד, לא נבהלתן מהבקשות שלנו, דאגתן להתאים את התכנים ואת המענה לצרכים שלנו, נתתן טיפים והצעות שמטרתם היה שהפרויקט יצליח.

 

הליווי שלכן המשיך גם במהלך ההכשרה ובסיומה. הייתן בקשר איתנו לאחר כל מפגש, והייתן קשובות לפידבקים שלנו. אציין כי רעות ואני השתתפנו בכל השיעורים. יש לציין לטובה את המרצות. המקצועיות, הידע הרב, הניסיון, האהבה למה שהן עושות, הסבלנות והחיבור למתנדבות שלנו.

 

התכנים עצמם הועברו באופן ברור, נגיש, מדויק. את הצלחת ההכשרה ניתן לסכם במה שהמתנדבות אמרו בסיום הקורס - הם סיפרו כי מעבר להכשרה ולעזרה שהם יגישו עכשיו לאחרים, הן הרגישו שתוך כדי ההכשרה הן עברו גם תהליך עם עצמן, וההכשרה נתנה להם המון ידע, כוח והעצמה.

 

לסיכום, רצינו להודות על שיתוף הפעולה. המלצנו עליכם למרכזי עוצמה נוספים. נשמח להמשך שת"פ גם ב- 2018."

 

במסגרת הקורס שנוהל על ידי יולנד אלוש, מנהלת מרכז "ידיד" בקרית מלאכי ורותי מימוני רכזת הפניות של מרכז "ידיד" בקרית גת, הועברו הכשרות בנושאי דיור (דיור ציבורי ומשכנתאות), ביטוח לאומי, הוצאה לפועל, זכויות עובדים ודיני עבודה, זכויות אזרחים ותיקים, זכויות אמהות חד הוריות וכן פרקטיקה של כתיבת מכתבים וטיפים להתמודדות וניהול משא ומתן עם משרדי ממשלה וגופים מסחריים.

 

 

 

שתפו
Please reload