חוגגים יומולדת - 20 שנה לעמותת “ידיד“

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

חוגגים יומולדת - 20 שנה לעמותת "ידיד"

08/02/2018

20 שנה לעמותת "ידיד" עם הפנים קדימה ל-20 השנים הבאות

 

אתמול חגגנו 20 שנה לעמותת "ידיד", בארוע מרגש. עשרות רבות של עובדים בעבר ובהווה, חברי ועד מנהל, שותפים ותורמים הגיעו כי "ידיד" חשובה להם כי הם יודעים ש"ידיד" אינו עוד ארגון חברתי. "ידיד" הוא הארגון החברתי החשוב ביותר שקיים היום בישראל פשוט בגלל שהוא נמצא כמעט בכל מקום. אין עוד ארגונים אזרחיים המפעילים כלכך הרבה מרכזים ברחבי הארץ. אין עוד ארגונים שעוסקים בקשת כלכך רחבה של זכויות חברתיות וכלכליות ומעטים הארגונים שיכולים להציג שורה כלכך ארוכה של הישגים והצלחות.

 

 

הארוע אתמול היה בראש ובראשונה ארוע הוקרה למנכלי"ת "ידיד" שרי רבקין. 20 שנה מאז ששרי רבקין, אישה בעלת חזון ואומץ קמה והחליטה שהיא רוצה לעשות משהו שישנה את החיים כאן. כשעוברים על רשימת ההישגים המפוארת של "ידיד" מהסיוע הפרטני במרכזי הזכויות דרך הפרוייקטים הקהילתיים המוצלחים שלנו ועד למאות מליוני השקלים שנוספו לתקציב המדינה לטובת אוכלוסיות מעוטות הכנסה והזדמנויות מבינים עד כמה היא הצליחה לשנות את השיח הציבורי כאן ובמיוחד זה העוסק בזכותו של כל אדם לקבל את הזכויות החברתיות והכלכליות המגיעות לו. 

 

הקשבנו בארוע לדבריה של הילה גונן-ברזילי, לשעבר מנהלת מרכז הזכויות של עמותת

"ידיד" בקרית גת, שאמרה כי "עמותת "ידיד" היתה עבורי בית מקצועי שבו גדלתי, נחשפתי לחברה הישראלית על כל גווניה וחולשותיה ושם, התעצבה והתבססה תפיסת עולמי החברתית. "  

 

ולאחריה התרגשנו מדבריהם של אברהם מורד, אחד מהמתנדבים הותיקים של מרכז "ידיד" בקרית מלאכי ושל עדן פריאב שהכרותה עם "ידיד" החלה בעת ששמשה כבת שירות לאומי במרכז ולאחר מכן הפכה להיות רכזת המתנדבים והפניות ואשר סיפרה על כך שהחליטה ללכת ללמוד משפטים כדי שתוכל להמשיך ולעזור לאלו הזקוקים לעזרה.

  

אחת הדוברות האחרונות היתה פרח בר-זוהר, אם חד הורית לה אנחנו מסייעים בשנים האחרונות ואשר האומץ הרב בו היא ניחנה איפשר לנו להרחיק איתה למקומות משני מציאות של ממש. פרח סיימה את סיפורה ואמרה כי " למי ששואל "למה צריך את עמותת "ידיד" - בדיוק בשביל אנשים כמוני אותם "אנשים שקופים" טוב שיש לנו את ידיד שמשמיעה את קולנו וזועקת את הזעקה שלנו."

 

אלו 20 השנה הראשונות ואנחנו ממשיכים. בקרוב נחנוך 10 מרכזי זכויות חדשים במיזם משותף עם המשרד לקידום הפריפריה הנגב והגליל, נמשיך להרחיב את פעילותה של מכללת "ידיד" לזכויות חברתיות וכלכליות ונגדיל את פעילותן של המחלקות לקידום מדיניות חברתית והמחלקה המשפטית.

 

תודה לכל מי שטרח והגיע. תודה למי שיודע ששותפות עם "ידיד" היא שותפות לתמיד. תודה למנהלות מרכזי הזכויות, לרכזות הפניות, בנות השירות והמתנדבים וכמובן לחברי הועד המנהל בראשות ד"ר גידי קפלן.

תודה מיוחדת לנעם רבקין-פנטון על הצילומים

ואנחנו ממשיכים

 

 

שתפו
Please reload