וכך מובילים שינוי

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

וכך מובילים שינוי

16/02/2018

במהלך החודשים האחרונים אנחנו עושים פיילוט של הקמת שלוחות של מרכזי זכויות במפעלי המשקם – המונים יותר מעשרים מפעלים ברחבי הארץ ומעסיקים כ- 3000 עובדים עם מוגבלויות, את הפיילוט התחלנו בירושלים ובקרוב, נרחיב אותו ליישובים נוספים – עדכון מפורט ישלח

 

הסיפור שלפניכם עוסק בכך שגילינו שרוב העובדים של המשקם לא מקבלים מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) בעיקר כי הם לא יודעים מה זה ולא מסוגלים לגשת לדואר ולבצע את הפעולה של הגשת הבקשה.

 

לכן הגשנו לפני מספר שבועות בקשה מיוחדת לרשות המיסים והעברנו להם רשימה ראשונית של 140 עובדי המשקם בירושלים כדי שהם יבדקו למי יש זכאות ולאחר מכן – מנהלי המפעל מילאו טפסים, החתימו את העובדים ושלחו במייל לנציג רשות המיסים שקלט את הטפסים בלי שהעובדים יצטרכו לצאת משטח המפעל. בימים

האחרונים קיבלו 20 העובדים הראשונים את מענקי העבודה שלהם והיו בשמיים.

 

לאור ההצלחה פנינו לרשות המיסים וביקשנו להרחיב את הפיילוט לכלל המפעלים של המשקם – שאר 2800 העובדים. לפני זמן קצר קיבלנו תשובה חיובית. המשמעות היא שהנהלת המשקם תעביר את רשימת העובדים לרשות המיסים שתבדוק למי יש זכאות ולמי אין ולאחר מכן הנהלת החברה תמלא את הטפסים, תחתים את העובדים ותעביר את הטפסים ישירות לרשות המיסים.

 

זוהי הצלחה גדולה לא רק בהיבט של מיצוי זכויות אלא בעיקר בהיבט של מיצוי זכויות אקטיבי. זהו השלב הראשון בדרך לתקן את חוק מענק עבודה כך שהכסף יגיע ישירות למי שמגיע לו בדחיפה מהממשלה.

 

שתפו
Please reload