עובד. כדאי שתבדוק את תלוש המשכורת שלך. יתכן ומגיע לך כסף

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

עובד. כדאי שתבדוק את תלוש המשכורת שלך. יתכן ומגיע לך כסף

14/03/2018

אל מרכז הזכויות של "ידיד" בירושלים הגיע לפני מספר ימים אבי (שם בדוי) צעיר תושב בית שמש ובפיו תלונה קשה נגד מעסיקו. מספרת עו"ד אורית לוי ינובסקי, מנהלת המרכז (בתמונה) שטיפלה בו:

 

"אבי, שלאחרונה נולד בנו הבכור, עובד כמאבטח מוסדות חינוך ברשות המקומית דרך אחת מחברות השמירה שזכו במכרז העירייה. לפני מספר חודשים הוא החליט לבדוק לעומק את תלושי המשכורת שקיבל ונדמה היה לו כי חלק מהסעיפים "מוזרים ולא הגיוניים", כדבריו.

 

אבי החליט לעשות שעורי בית והחל לבדוק את הדברים לעומק. לאחר שסיים את הבדיקות הוא הגיע אל מרכז "ידיד" בירושלים והציג את התלושים משנת העבודה האחרונה ואיתם סיפר על השגותיו ושאלותיו בכל הנוגע לפגיעה בזכויותיו. לאחר שעתיים ארוכות בהם עברנו יחד על התלושים, דיווחי השעות וההסכמים השונים ניסחתי מכתב מפורט וארוך בו מצויינים כל ההפרות שאנו סבורים שהתקיימו וכן בקשות להבהרות שונות בנוגע לשכר.

 

לאחר זמן לא רב הגיעה התשובה מחברת האבטחה.. 90% מפניותינו התקבלו ולאבי שולמו למעלה מ 60 שעות עבודה (!!) כמעט שליש משכרו החודשי. לא מעט עבור אדם המשתכר שכר מינימום ואשר משפחתו גדלה רק לאחרונה. אני סבורה שגם הסעיפים שנמצאים במחלוקת בסופו של דבר ישולמו לו וזאת בהמשך למשא ומתן שאנו מקיימים עם החברה. "

 

לסיכום, אומרת אורית כי "יותר מכל, אני מתפלאת כל מחדש מעזות המצח של אותן חברות לפעול ב"שיטת מצליח" ולהפר זכויות עובדים מוחלשים בתקווה שלאותם עובדים העמלים שעות רבות לפרנסתם ולחיים בכבוד אין את הידע, המשאבים, הזמן והכח לבחון ולפעול על מנת מצות את זכויותיהם בעבודה ובכלל. הודות לערנותו של העובד ולהשקעה הרבה שנעשתה בחישובים לעובד הוחזר סכום שהיה מאד משמעותי עבורו כאב טרי המתקיים ממשכורת מינימום.

 

וממשיכים. 

שתפו
Please reload