מהצבא להתנדבות ב“ידיד“ – כח צביקה החדש

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

מהצבא להתנדבות ב"ידיד" – כח צביקה החדש

25/03/2018

 

הסיפור שלנו היום הוא לא רק סיפור הצלחה בסגירת חוב. אלא גם סיפור מחמם לב על מתנדב שהחליט שהתרומה הכי טובה שהוא יכול לתת היא בסיוע למיצוי זכויות ופתרון בעיות וקשיים כלכליים במסגרת מרכז "ידיד" בחצור הגלילית. צביקה שמילה, המתנדב במרכז ב"ידיד" בחצור מזה כשבע שנים (בתמונה), הגיע אלינו אחרי שפרש לגמלאות מצה"ל. במקביל לקריירה השנייה שפיתח בתחום הנדל"ן הוא משקיע זמן רב גם בהתנדבות ואת זה הוא עושה במרכז "ידיד" בחצור הגלילית ובשלוחה שמפעיל המרכז בצפת. 

 

אל צביקה הגיעה אריאלה (שם בדוי) אם חד הורית לחמישה ילדים קטינים העובדת כטבחית באחד מקיבוצי הסביבה ומתקיימת בדוחק רב. בדמעות היא סיפרה לצביקה על חובות שהשאיר לה בן זוגה לשעבר ואשר עקב אי תשלום הופנו לגבייה באמצעות מערכת ההוצאה לפועל. "הם עיקלו לי את השכר שלי ואין לי איך להאכיל את הילדים", סיפרה אריאלה לצביקה.

 

לאחר בדיקת הנתונים התברר לצביקה כי סך כל החובות של אריאלה עומד על כ- 42,000 ש"ח שחולקו בין מספר נושים. כדי למנוע את המשך גדילת החוב בשל הריביות הגדולות ועקב הרצון לבטל את העיקול על משכורתה של אריאלה, החל צביקה לנהל משא ומתן אישי עם כל אחד מהנושים ביניהם חברות תקשורת, בנקים ונושים פרטיים. לאחר סדרה של משאים ומתנים עם הנושים הגיע צביקה להסדרים שכללו מחיקה של 50% בממוצע של החובות ופרישת הסכום הסופי לתשלומים שבהם תוכל אריאלה לעמוד מבלי שיכולת פרנסתה תיפגע קשות.

 

צביקה שמילה הוא אחד מיותר מ- 200 מתנדבים מסורים ויקרים המשקיעים שעות רבות מזמנם ומעמידים את הידע המקצועי והאישי שלהם לטובת לקוחות מרכזי הזכויות של "ידיד" ועל כך אנחנו אומרים להם, תבואו על הברכה.

 

 

 

 

שתפו
Please reload