האם יגיע הסוף לשלילת רשיונות נהיגה של נהגים מקצועיים ונכים בשל חוב בהוצאה לפועל.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

האם יגיע הסוף לשלילת רשיונות נהיגה של נהגים מקצועיים ונכים בשל חוב בהוצאה לפועל.

26/04/2018

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון בהצעת החוק שיזמה עמותת "ידיד" ושהגישה ח"כ נורית קורן יחד עם חברי הכנסת דוד ביטן, טלי פלוסקוב, יואב קיש ומרב מיכאלי ולפיה לא יוטלו מגבלות של החזקת או חידוש רשיון נהיגה בשל חוב בהוצאה לפועל לפני שהתקיים דיון בו נטלו חלק החייב והזוכה והוכח כי לא מדובר בחייבים שרשיון הנהיגה הכרחי לפרנסתם או שהם או בני משפחותיהם הינם בעלי מוגבלות הזקוקים לרכבם לצורך התניידות יום יומית.

 

הצעת החוק שיזמה עמותת "ידיד" באה לתקן את המצב הקיים ולפיו יכול רשם ההוצאה לפועל להטיל את מגבלת החזקת או חידוש רשיון הנהיגה באופן מיידי ומבלי שניתנה לחייב זכות העמידה בפניו ורק לאחר הטלת המגבלה יכול החייב לבוא ולערער בפני הרשם על החלטתו. לשם כך, נדרש החייב להגיש בקשה מנומקת, מגובה בניירת רבה, שתוכיח כי הפגיעה אכן אינה מוצדקת. הגשת בקשה זו מאלצת חייבים רבים לשכור את שירותיו של עורך דין שייצג נאמנה את טענותיהם, דבר מהווה נטל כספי נוסף על החייב המתקשה בתשלום חובותיו.

 

הצעת החוק באה להציג מתווה חדש המאזן בין זכויות החייב והזוכה, ולוודא כי הטלת הגבלה על רישיון נהיגה תעשה בצורה מושכלת. זאת על ידי חובת עריכת דיון במעמד שני הצדדים, במהלכו על רשם ההוצאה לפועל לבדוק ולהשתכנע כי הטלת ההגבלה אינה פוגענית יתר על המידה, וכי אינה שוללת מן החייב את היכולת לעמוד בצווי התשלומים שהושתו עליו ולהשתקם.

 

ההצעה מתייחסת אך ורק לנהגים הזקוקים לרשיון הנהיגה לצורך פרנסתם או לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם הזקוקים לרכב לצורך התניידות יום יומית.

 

לקריאת הצעת החוק לחצו כאן

שתפו
Please reload