“אני יוצאת לחיים חדשים אני יכולה לפתוח חשבון בנק...“ .

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

"אני יוצאת לחיים חדשים אני יכולה לפתוח חשבון בנק..." .

29/04/2018

זה מה שקורה שעמותת "ידיד" מתגייסת לעזרה

"החייבת קבלה צו הפטר וביטול הכרזת החייבת כמוגבלת באמצעים וביטול כל ההגבלות שהוטלו על החייבת בכל אחד מתיקי ההוצאה לפועל הפרטניים המתנהלים נגדה".

 

למרכזי הזכויות של "ידיד" מגיעים פונים ופונות שמרגישים שזהו הבית השני שלהם. בכל בעייה בכל פעם שצריך להתייעץ הם מגיעים. שואלים, מבקשים עזרה וממשיכים הלאה. הסיפור המרגש של תחילת השבוע, הוא סיפורה של בת שבע (שם בדוי) אשר הגיעה למרכז הזכויות של "ידיד" בקרית גת בתחילת שנת 2016 ובפיה בקשה. "אני רוצה שתעזרו לי לקבל הפטר מחובותי בהוצאה לפועל", היא אמרה לנטלי, רכזת הפניות במרכז. (בתמונה)

 

בת שבע, אם חד הורית לשישה ילדים, שחלקם בוגרים, מתגוררת בדירת הדיור הציבורי בעיר. אנו ב"ידיד" מכירים היטב את הדירה כי בעבר התגוררה בה אמה המנוחה ואנו סייענו לה להמשיך ולהתגורר בה. משקיבלה את הזכאות בדירה הועברו על שמה גם החובות של אמה ועמם יחד עם חובות אחרים היא אמורה היתה להתמודד ללא כל סיוע.

 

בת שבע מתקיימת מקצבת נכות וכן קצבת נכות אותה היא מקבל עבור ביתה הקטנה וסיפורה הוא סיפור אופייני של ילדים אשר גדלו בצל אלימות והתעללות קשים, הוצאו למסגרות אומנה ובגיל צעיר מצאו את עצמם כשהם מתחילים את חייהם הבוגרים בנישואים לא מאושרים.

 

בגיל 17 נישאה בת שבע כדי לנסות לבנות את חייה אך מהר מאוד הבינה את גודל הטעות. היא חוותה מערכת יחסים זוגית המלווה בסכסוכים רבים ,אלימות פיזית ומילולית. כתנאי לקבלת הגט היא נאלצה לוותר על המזונות ולהתקיים מקצבת הבטחת הכנסה . בתקופות בהן לא קיבלה קצבת הבטחת הכנסה סדירה נותרה ללא הכנסה ונעזרה בתרומות מזון וסיוע כספי ,צברה חובות ולא עמדה בתשלומי מיסים והחזרי הלוואות שלקחה עד שצברה סכום של יותר מ- 350 אלף ש"ח אותם שילמה במסגרת איחוד תיקים במשך 18 שנים.

 

בתחילת שנת 2016 החליטה בת שבע שהגיע הזמן לפתוח דף חדש. מקריאה בעיתונים וממידע שקיבלה בעמותת "ידיד" היא הבינה שככל הנראה היא עומדת בקריטריונים לקבלת הפטר מחובותיה במערכת ההוצאה לפועל. בסיוע של נטלי מולאו הטפסים והוגשו כמבוקש.

בתוך מספר חודשים קיבלה בת שבע את התשובות הראשונות ומהן עלה כי הוחלט לבטל את העיקול על חשבונה בבנק הדואר וכן היא התבקשה להמציא מסמכים נוספים התומכים בבקשתה. כחצי שנה לאחר מכן הוזמנה בת שבע לחקירה אצל רשמת ההוצאה לפועל אשר קבעה כי "מתקיימים לגבי החייבת התנאים לקבלת צו הפטר".

 

לאחר בדיקות והליכים נוספים בהם גם הועברו לקופת ההוצאה לפועל סכומים שנצברו לזכותה של בת שבע מחברות ביטוח ומקומות עבודה שונים הודיעה הרשמת כי "אני פוטרת את החייבת מביצוע תשלומים נוספים בתיק האיחוד".

 

עוד מספר חודשים עברו ובת שבע הגיעה, רצוצה ושבורה אל נטלי לאחר שקיבלה מכתב נוסף ובו היא נדרשת "לשלם את חוב הפיגורים שנצבר בתיק האיחוד תוך 45 יום ובמידה ולא תשלם תיק האיחוד יפוזר" .

 

נטלי הכינה תגובה מפורטת ותגובת הרשמת היתה קצרה וכללה שלוש מילים"הצדק עם החייבת ". מיד לאחר חג הפסח הגיעה שוב בת שבע לשולחנה של נטלי והראתה לה את המכתב שקיבל מלשכת ההוצאה לפועל ובה נכתב "החייבת קבלה צו הפטר וביטול הכרזת החייבת כמוגבלת באמצעים וביטול כל ההגבלות שהוטלו על החייבת בכל אחד מתיקי ההוצאה לפועל הפרטניים המתנהלים נגדה" .

בת שבע שלא הבינה בתחילה את משמעות הכתוב החלה לבכות מהתרגשות ואמרה "אני יוצאת לחיים חדשים אני יכולה לפתוח חשבון בנק..." .

 

ואנחנו שבים ומזכירים כי זו הסיבה שבשבילה אנחנו פה. בשבילכם. בשבילכן.

וממשיכים

 

 

שתפו
Please reload