כשאוכל הוא יותר מסתם אוכל או איך מייצרים סינרגיה של סיוע

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

כשאוכל הוא יותר מסתם אוכל או איך מייצרים סינרגיה של סיוע

21/06/2018

על רונית (שם בדוי) כבר כתבתי מספר פעמים בשנה האחרונה. אשת תקשורת שבגלל קשיים גדולים וביניהם בעיות בריאותיות לא פשוטות הגיעה למצב של מחוסרת בית ובעיקר כמעט והחליטה להפסיק את המאבק לחיות. הצלחנו לסייע לרונית לא מעט, היא קיבלה דירת דיור ציבורי קטנה, חזרה לעבוד ונדמה היה שהדברים מתקדמים לא רע, למעט החובות הכספיים שמכבידים עליה וגם בהם אנחנו עוזרים לטפל בימים אלה ממש.

 

שלשום היא התקשרה ויכולתי לשמוע את הבכי מהצד השני של הקו. "אני בבי"ח", היא סיפרה "התמוטטתי, מסתבר שירדתי מאד במשקל כי אין לי כסף לרכוש את השייקים המיוחדים, מלאים בחלבון ואבות מזון אחרים, שרק אותם אני יכולה לאכול בגלל המצב שלי. הם פשוט יקרים ואין לי את הכסף". 

 

הטלפון הבא שלי היה למנהלת המוקד של הקרן לידידות (בגלל שהיא לא אוהבת פרסום אז ברשותכם, בלי שמות). ביקשתי מהם לבדוק אם הם מוכנים לרכוש עבור רונית את האוכל שהיא כלכך זקוקה לו לחודשיים הבאים עד שנצליח לשחרר את הכספים המעוקלים שלה.

 

"רגע", היא אמרה לי, "אתמול מישהי התקשרה ואמרה שיש לה לתרום כמה חבילות של אוכל כזה". אחרי חצי שעה כבר הייתי בשיחה טלפונית עם התורמת שמסתבר שהיא אפילו מתגוררת באותה עיר צפונית כמו רונית. אחרי ארבע שעות קיבלתי את ההודעה הבאה "תודה תודה תודה. אני שוב עם דמעות בעיניים. אין לי מילים גם לא באמת תודות. זה הרבה הרבה יותר. פשוט תודה. לכל מי שעשה במלאכה אין לי לא מילים לא מחשבות. אני קצת בהלם. הלוואי ויבוא היום ואוכל להודות.

 

אז אני רוצה ברשותכם להגיד תודה לאנשי הקרן לידידות ובמיוחד לערבה (נשברתי, אבל לפחות שם בדוי) מנהלת המוקד, לעו"ד מרינה פולינובסקי מנהלת מרכז הזכויות והבריאות הנייד שלנו שמלווה יחד איתי את רונית כבר חודשים ארוכים וכמובן את שמוליק, רכז הפניות של המרכז הנייד שעזב אתמול את כל עיסוקיו בשביל להביא לרונית את חבילות המזון שהיא כלכך צריכה בשביל לחיות.

 

וככה משנים חיים של אנשים. ואנחנו ממשיכים.

שתפו
Please reload