על הזכות לקורת גג וכשלון המדינה בסיוע לאמהות חד הוריות - עוד הצלחה של עמותת ידיד

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

על הזכות לקורת גג וכשלון המדינה בסיוע לאמהות חד הוריות - עוד הצלחה של עמותת ידיד

09/07/2018

דורית (שם בדוי) הגיעה למרכז הזכויות הנייד של "ידיד" כפונה חוזרת, אם חד הורית ל-3 קטינים הגיעה שוב לאחר שבעבר סייענו לה לקבל השלמת הכנסה. בשיחה התברר כי האב מתנכר לילדים וכי דורית חסרת עורף משפחתי אשר העובדה כי כמעט ואינה מדברת עברית (בת העדה הקווקזית ודוברת תורכית) אינה מקלה עליה את ההתנהלות היומיומית. 

 

בשיחה עם עו"ד מרינה פולינובסקי (בתמונה), מנהלת המרכז התברר עוד כי היא עובדת במשרה חלקית אך בכל פעם שיש חג או חופש מבתי הספר היא נאלצת לקחת חופשה כדי לשמור על הילדים ועקב כך מפוטרת לעיתים קרובות. טיפל בה בעיקר שמואל. הוא הלך לסדר לה את העניינים, כי היא נוטה להתפרץ ולצעוק על פקידות, והן לא משתפות איתה פעולה. 

 

תכנית העבודה של עו"ד פולינובסקי היתה פשוטה. "החלטתי להגיש עבורה בקשה לדיור ציבורי", היא מספרת. "בצורה שכזו אוכל להפחית את הוצאות הדיור שלה ולאפשר לה מרווח נשימה וסגירת החובות שהחלו להצטבר. לפני מספר ימים התקבלה התשובה החיובית. דורית נמצאה זכאית לדיור ציבורי, ועד שתמצא דירה עבורה  היא תקבל סיוע מוגדל בשכ"ד. 

 

עכשיו אנחנו עוברים לשלב ב' של תכנית הסיוע לדורית: הסדרת חובות ארנונה ומים, בדיקת האפשרויות להגדיל את משרתה ואת שכרה, בדיקת הזכאות לקבלת סיוע בשמירה על הילדים ועוד. 

 

וממשיכים

שתפו
Please reload