גילוי דעת של עמותת “ידיד“ בנושא חוק הלאום

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

גילוי דעת של עמותת "ידיד" בנושא חוק הלאום

10/08/2018

מהיום שהוקמה בשנת 1997 בחרה "ידיד" לפעול ביישובים ערבים כמו רהט ונצרת, סחנין ותמרה, ביישובים מעורבים כמו יפו, חיפה ואיזור גוש דן. רק לפני שבוע ימים נחנך מרכז זכויות חדש ביישובים דלית אל כרמל ועוספיא, וכן מרכז חדש בעיר עכו ובקרוב עתידים להפתח מרכזים בעיר לוד ויישובים הבדואים, מוכרים וכאלו שאינם מוכרים כמו גם ביישובים כפר קמא ושפרעם.

"ידיד" הקפידה תמיד להעניק שירות מלא לכלל תושבי מדינת ישראל ולקדם את זכויותיהם של אזרחי ישראל הלא יהודים במאבק הצודק לשוויון אזרחי מלא.

 

מאז הצביעה כנסת ישראל בעד חוק הלאום אנו ב"ידיד" מרגישים הזדהות מלאה עם הפגיעה הקשה אותה חווים יותר מ- 20% מעובדי "ידיד" מתנדביה והפונים אל מרכזי הזכויות בבקשה לקבלת עזרה וסיוע. הם פגועים וכואבים ומרגישים כי הפכו לאזרחים סוג ב' במדינה שבמגילת העצמאות שלה הבטיחה להם שוויון זכויות אזרחי מלא.

 

"ידיד" מצרה על החלטת הכנסת ומזהירה כי מדובר בשבר עמוק מול אזרחי המדינה אשר יש לעשות הכל בכדי לקרבם ולא להרחיקם מכלל אזרחי מדינת ישראל.

 

אנו ב"ידיד" סבורים כי אין כל משמעות לאמירה כי הלכה למעשה לא ישתנה דבר ולכן אנו תומכים בדרישת האזרחים הלא יהודים לשוויון זכויות מלא, קוראים לממשלה להמשיך ולהתייחס לשפה הערבית כאל שפה רשמית שנייה ולא כאל שפה במעמד מיוחד ולהפסיק גילויי גזענות כלפי חלקים מאזרחי המדינה.

 

אנו מאמינים כי אין בקריאה זו כדי לפגוע בשמירת אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

 

אם חפצי חיים אנחנו אין מנוס מתיקון המצב, ובמקביל להמשיך ולקדם השקעה ממשלתית בתשתיות, בחינוך, בתעסוקה, ברווחה, בבריאותם של תושבי ישראל הלא יהודים ברוח מגילת העצמאות המציינת במפורש את המילים "שוויון ללא הבדל דת גזע ומין".

 

אוגוסט 2018

 

 

 

שתפו
Please reload