ממשיכים לחזק את הפריפריה

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

ממשיכים לחזק את הפריפריה

16/08/2018

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת "ידיד" חונכים למענכם מרכז מיצוי זכויות חברתיות וכלכליות בעכו
המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת "ידיד" חנכו לאחרונה מרכז מיצוי זכויות חברתיות וכלכליות בעיר עכו. מרכז מיצוי הזכויות החדש ינגיש לתושבים שירותי מיצוי זכויות בתחום זכויות עובדים, דיור, סיוע מול ביטוח לאומי וצרכנות וכן יטפל בכל הנוגע לחובות וקשיים כלכליים. המרכז יפעל בשיתוף עם מינהל הרווחהבעיריית עכו ויתן מענה לכלל תושבי העיר ובמיוחד לתושבים המשתייכים למעמד הביניים המתקשה להתקיים בשל יוקר המחייה הגבוה. במרכז הזכויות פועל צוות מקצועי הכולל: עו"ד, רכזי פניות, מתנדבים, סטודנטים ואנשי מקצוע מתחומי המשפט, הכלכלה, ראיית חשבון ועוד.

ההחלטה בדבר הקמת מרכזי מיצוי זכויות על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל התגבשה לאור בדיקה שנערכה על ידי המשרד, ממנה עלה כי אוכלוסיות שונות, המתגוררות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, אינן ממצות זכויות רבות. המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל יקים 10 מרכזי מיצוי זכויות בנגב בגליל ובפריפריה החברתית יחד עם "עמותת "ידיד" שיחלו את פעילותם בימים אלה בעכו, בנצרת עילית, בדלית אל כרמל ועוספייה. בנוסף יופעלו"ניידות מרחביות למיצוי שתגענה לרשויות מרוחקות בגליל התחתון, ובעמקים, בפזורה הבדואית וגם באזור מצפה רמון ואפילו באילת ויעניקו שירות לכלל האוכלוסיה.

 

אריה דרעי, השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל: "יש זכויות המגיעות לאזרחים, ופעמים רבות הם אינם מודעים להן או אינם יודעים כיצד לממשן. בפריפריה, הגאוגרפית והחברתית, מלכתחילה הנגישות קטנה יותר למוסדות ושירותים, ולכן הבעיה מחריפה. המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל מנגיש לתושבים בפריפריה את כל המידע וההכוונה על זכויותיהם והדרכים לממשן".

 

מנכ"לית עמותת "ידיד", שרי רבקין :מדובר בשיתוף פעולה חשוב ביותר לטובת החברה הישראלית וכי לקראת שנת ה-21 לפעילותה של עמותת "ידיד" אנחנו רואים במהלך הזה פריצת דרך אמיתית להגדלת הנגישות של תושבי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית לזכויות שמוקנות להם על פי חוק ובכך לסייע להם לפרוץ את מעגל העוני" מי מאתנו לא חווה משברים בחיים. זו יכולה להיות התרסקות כלכלית פתאומית, מצוקה כלכלית ממושכת, גירושין, בעיות בריאות, לא עלינו, ועוד הרבה. בשעת משבר הבלבול גדול והייאוש גדול אף יותר, ומתוך המקום החלש הזה אנחנו נדרשים להתנהלות מול גופים ורשויות, בנקים, נושים, גופי הרווחה, חברות השיכון, עיריות, בתי משפט; ומה לנו ולכל הדברים האלה? ריצות, טפסים וטלפונים. הטירוף לא נגמר, שום דבר לא זז, האוויר הולך ואוזל, ואנחנו צריכים עזרה כדי לעבור את הג'ונגל הבירוקרטי הסבוך שצמח סביבנו. במסגרת מיזם משותף של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת "ידיד" נפתח לאחרונה מרכז זכויות חדש בעיר במטרה לסייע לכלל התושבים למצות את זכויותיהם ולסייע להם להתמודד עם מצוקות כלכליות וחברתיות".

 

ראש מינהל רווחה בעיריית עכו, עדי מקל אומרת כי "מרכז "ידיד" יהווה תוספת מבורכת למרכז "עוצמה" המופעל ע"י הרווחה ויוכל לתת מענה לקהלים רחבים יותר בעיר, הזקוקים למענה. אני מברכת על יוזמה זו ומאחלת הצלחה לכולנו ובעיקר לתושבים שיזכו למיצוי זכויותיהם כחוק."

 

את המרכז בעכו מנהלת שירן אהרונוב, תושבת העיר, (רצ"ב תמונה) שמספרת כי "אנחנו מקבלים כל אחד ללא מבחני הכנסה או כל חסם אחר". "כשהוקמה "ידיד", היא מוסיפה, "היו רוב הלקוחות שלנו עולים חדשים ומטופלי הלשכות לשירותים חברתיים. ברבות הימים השתנה הרכב

האוכלוסייה וכיום, כמעט חמישים אחוזים מהלקוחות שלנו משתייכים למעמד הביניים. אנחנו מיידעים את האנשים בזכויות, שלרוב הם לא מודעים להן, וכמובן עוזרים להם במימושן. אנשים שנמצאים בסוג של נפילה, לא רק מקרב האוכלוסיות החלשות, כי אם גם מהחזקות, מצויים בבלבול נפשי גדול. עולמם חרב עליהם, וראשית יש לסייע להם לעשות סדר במצוקה וללוות אותם אף ברמה של כתיבת מכתב. אנחנו פתוחים לכולם, לכל האוכלוסיות, ויש לנו מתורגמנים לאמהרית, לצרפתית ולרוסית, ואם נדרש - גם לספרדית ולשפות נוספות. בעמותה מאות מתנדבים, חלקם פנסיונרים שיצאו לפנסיה מוקדמת עם רקע במקצועות רחבים שמצבם טוב והם לא זקוקים להכנסה נוספת, וכל כולם נמצאים כדי לעזור. המתנדבים עוברים הכשרה משפטית בזכויות וחוקי הדיור הציבורי, דיני עבודה, ביטוח לאומי, הוצאה לפועל פשיטות רגל, צרכנות ועוד. אנחנו מלווים, בין היתר, בנושאים של הסדרי חובות, צו תשלומים, איחוד תיקים. בנסיבות מסוימות הלווי הוא כלכלי ברמה השבועית, כאשר אנו מלמדים אנשים לעשות סדר בהכנסות מול ההוצאות. בשעה של חובות כבדים מנסים ללוות ככל שניתן בהסדר והתנהלות מול הבנקים בנושא של הלוואות מחזור, הלוואות הסדרים, הפחתת ריביות ועוד".

 

כשתגיעו למרכז תפגשו את אנשי המקצוע שלנו אשר יחד איתם תוכלו למצות את הזכויות המגיעות לכם. מרכז מיצוי הזכויות החדש ממוקם ברחוב הזית 16, עכו לתאום פגישה התקשרו למספר: 04-8126464 או לקו החם של עמותת "ידיד" 1-700-500-313

שתפו
Please reload