גם פקידים וגם מחשבים טועים. כשהביטוח הלאומי מתעקש שיש חוב ואנחנו מתעקשים שאין

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

גם פקידים וגם מחשבים טועים. כשהביטוח הלאומי מתעקש שיש חוב ואנחנו מתעקשים שאין

28/08/2018

כשדניאלה (שם בדוי) הגיע אל עו"ד מרינה פולינובסקי, מנהלת המרכז הנייד שלנו (בתמונה) היא היתה במצוקה גדולה. תושבת אחת מערי הפריפריה הצפוניות,  אם חד הורית לשלושה ילדים נפלאים שאחד מהם חולה בסרטן. כשנכנסה למשרד הקטן שלנו היא נשברה. "הביטוח הלאומי לוקח לי את כל מה שיש לי", היא אמרה. מבדיקה שעשתה עו"ד פולינובסקי התברר שיש לה שני חובות נטענים במוסד לביטוח לאומי. האחד בסכום של כ-10 אלפים ש"ח והשני ע"ס של כ- 7000 ש"ח בגין תשלום יתר שלקצבת הבטחת הכנסה.

 

כשעו"ד פולינובסקי צללה לתוככי הבעיה התברר כי המוסד לביטוח לאומי טוען כי דניאלה לא הודיעה על קבלת מזונות בסך 750 ש"ח מבעלה לשעבר. בדיקה מהירה נוספת העלתה כי הסכם המזונות הוגש לביטוח הלאומי כבר בשנת 2016 וכבר אז בוצע הקיזוז הנדרש מקצבת הבטחת ההכנסה שלה.

 

בשורה התחתונה – בביטוח הלאומי טעו. עו"ד פולינובסקי יחד עם עו"ד רבקה היינמן, מהמחלקה המשפטית של "ידיד" הגישו מיד בקשה לביטול החוב.

 

במקרה של דניאלה מנוע הצדק עבד מהר. הביטוח הלאומי הודיע על ביטול כלל החוב. כשבישרה עו"ד פולינובסקי לדניאלה את הבשורה הדבר היחידי שהיה לה להגיד הוא "איזה מתנה יפה לחג קיבלתי".

 

אנחנו נמשיך ונלווה את דניאלה בעזרת מרכז הזכויות החדש שנפתח החודש בעכו במסגרת המיזם המשותף לעמותת "ידיד" ולמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, לסייע לה להגדיל את הכנסתה ולבדוק האם יש זכויות נוספות המגיעות לה וטרם מוצו כמו גם בחינת האפשרות להכשיר אותה כדי שתוכל להשתלב מחדש בשוק העבודה.

 

 

שתפו
Please reload