חזרו הביתה. סיום מרגש של שבוע לא קל

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

חזרו הביתה. סיום מרגש של שבוע לא קל

31/08/2018

נתחיל מהסוף.

לקראת צהריים הגיעה ההודעה מעו"ד נירה שלו, מנהלת המחלקה המשפטית של עמותת "ידיד". "מעדכנת שרוית (שם בדוי) הייתה עכשיו אצל כונס הנכסים וקיבלה את המפתחות. מסרה תודה גדולה לכולנו. זה לא סוף הסיפור, אבל לפחות הילדים יחזרו לבית ויקבלו את הציוד שלהם והבגדים לפני היום הראשון ללימודים. שמחה ענקית.

 

הכל התחיל לפני כחודש וקצת כאשר רוית ואמה הגיעו למרכז הזכויות של "ידיד" ברמת גן. אחרי שיחה קצרה עם עו"ד נעה בק, מנהלת המרכז הוכנסה לתמונה המחלקה המשפטית. זה לא נראה טוב. רוית, אם חד הורית ואשה מוכה נאלצה לברוח לדירת מסתור לפני מספר חודשים. באותו זמן ממש ולאחר שלא הצליחה לעמוד בתשלומי המשכנתא שלה מונה כונס נכסים לדירה שעזבה.

 

הכונס, למרות שידע שמדובר באישה מוכה ושיש להפעיל את אמנת הזמינות הבנקאית שנוצרה בעקבות יוזמה של עמותת "ידיד" החליט שמה שחשוב לו זה שכ"ט שיקבל שיהיה גבוה יותר אם ימכור את הדירה ובמהירות האפשרית. הוא החל במלאכת המכירה מבלי לעדכן את הגורמים הרלוונטים בבנק על העובדה שמדובר באישה מוכה. למה? אתם כבר בטח מבינים.

 

ופה אנחנו נכנסו לפעולה. מערכת מקצועית משומנת שכללה את מנהלת מרכז הזכויות עו"ד בק, רכזת הפניות שרית ובן השירות עדי יחד עם מנהלת המחלקה המשפטית ובסיוע צמוד של משנה למנכ"ל "ידיד", יחד החלטנו שאנחנו נעשה הכל כדי להחזיר את רוית וילדיה הביתה עד תחילת שנת הלימודים.

 

זה לא היה קל לעמוד מול כונס נכסים מנוסה בתחבולות משפטיות המנצל את הכלים העומדים לרשותו וזאת תוך שהוא לא רק פוגע ברוית אלא גם מסתיר מידע הכרחי מהבנק. לשמחתנו מצאנו אוזן קשבת דווקא במקום אותו כולם אוהבים לשנוא.

 

מצויידים בהקשבה ונחישות ובעיקר עקשנות בלתי מתפשרת של רוית עשינו כל מה שצריך.

 

היום בצהריים צירפה עו"ד שלו את ההודעה ששלחה לה רוית:

בבית🏠✋🏼 לנעה, נירה, רן, שרית, עדי, לעמותת ידיד... יש מקומות שאתה עובר בהם,‪ מביט לצדדים וממשיך הלאה...‪ יש אנשים שאתה פוגש בהם, מחייך קלות וממשיך הלאה...‪ אבל,‪ יש, לא הרבה כמובן, רק כמה מיוחדים אי שם,‪ מקומות שאתה עובר בהם ונשאר‪ כי טוב לך וקשה משם להמשיך הלאה.‪ ויש אנשים שאתה פוגש בהם ונקשר ואוהב כשאתה ממשיך הלאה הם ממשיכים איתך, עמוק  עמוק  בלב ... שבת שלום🙌

 

ובשביל זה אנחנו כאן. וממשיכים

 

שתפו
Please reload