זה מה שקורה שמצליחים להעניק למי שאין לו כסף ייצוג משפטי מקצועי איך אפשר להפחית חוב של 130,000 ש“ח ל- 2,000 בלבד

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

זה מה שקורה שמצליחים להעניק למי שאין לו כסף ייצוג משפטי מקצועי איך אפשר להפחית חוב של 130,000 ש"ח ל- 2,000 בלבד

29/11/2018

הצלחה נוספת במסגרת המיזם המשותף למשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועמותת "ידיד" להפעלת מרכזי זכויות. בשנה האחרונה מוקמים מרכזי זכויות חדשים של "ידיד" במיזם משותף עם המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. במסגרת המיזם המשותף החל לפעול לפני תקופה קצרה "בצדק – המרכז למיצוי זכויות ונגישות משפטית", המעניק שירותים משפטיים, חינם, לכלל תושבי הפריפריה באמצעות הפניות ממרכזי הזכויות של "ידיד" כמו גם גופי חברה אזרחית וגופי ממשל.

כבר בתחילת הדרך קצר המרכז המשפטי, המנוהל על ידי עו"ד טליה רמתי כחלק מהמחלקה המשפטית בראשותה של עו"ד נירה שלו, , הצלחה גדולה כפי שמספרת עו"ד שלו. 

 

גילה (שם בדוי) בעשור השלישי לחייה נמצאת כבר 8 שנים במערכת ההוצאה לפועל כחייבת מוגבלת באמצעים ומשלמת כל חודש כ- 500 ₪ שנקבעו לה בצו תשלומים של רשם ההוצאה לפועל. כבר 8 שנים שהיא נמצאת תחת הגבלות קשות, שהמונעות ממנה לממש את הפוטנציאל האישי שלה ואינן מאפשרות לה שום יכולת ותקווה לשקם את חייה.

 

גילה הגיעה למרכז רמת גן אחרי ששלוש בקשות קודמות שלה להפטר נדחו (על אף שהייתה מיוצגת על ידי עו"ד פרטי). מנהלת המרכז עו"ד נעה בק סייעה לה להגיש בקשה מלאה ומופרטת, ולאחר תקופה התקבל אישור מרשם ההוצאה לפועל העוסק בהפטרים להתחיל בהליך שבסופו אמורה גילה להשתחרר מכבלי מערכת הגבייה ולהתחיל בחיים כלכליים חדשים.

 

לתדהמתינו החליט אחד הנושים,בנק דיסקונט, לתנגד למתן הפטר בטענה שלגילה יש נכסים ברי עיקול (חסכון פנסיה ופיצויים) ובטענה של חוסר תום לב ביצירת החובות.

 

בשל כך הופנתה גילה לטיפול "בצדק – המרכז למיצוי זכויות ונגישות משפטית" ושם נכנסה לתמונה עו"ד טליה רמתי אשר החלה לייצג אותה מול מערכת ההוצאה לפועל בהמשך ההליך. בתגובה שהגישה להתנגדות בנק דיסקונט היא טענה שהחסכון המדובר אינו נכס בר עיקול ובוודאי שאין שום תועלת במימושו. עוד טענה עו"ד רמתי כי החלטות שגויות ואפילו "חוסר אחריות" ביצירת חובות אינם מהווים חוסר תום לב ושאלו בדיוק המקרים להם נועד הליך ההפטר בהוצאה לפועל.

 

"הדיון שהתקיים אתמול", מספרת עו"ד שלו, "היה מדהים ומעורר תקוה. הוא החל ביחסו של הרשם שנזף בעו"ד של הבנק על כך שאף אחד מנציגי הבנק לא הופיע לדיון. לאחר מכן גילה הרשם עניין רב בטיעונים המשפטיים שהועלו וכן בהסבר שקיבל על מעטפת הסיוע הכוללת שקיבלה ומקבלת גילה במסגרת הטיפול במרכז הזכויות. בסופו של הדיון נתן הרשם החלטה ולפיה גילה תקבל הפטר מחובותיה בכפוף לתשלום חד פעמי של 2,000 ₪ בתוך תקופה של חודשיים ימים.

המשמעות היא שעם תשלום הסכום הנ"ל ימחקו חובותיה של גילה העומדים היום על 130,000 ₪ והיא תצא לדרך חדשה בחייה.

בתמונה מימין לשמאל: עו"ד טליה רמתי, גילה, עו"ד נועה בק

 

למידע אודות פרוייקטים ומיזמים נוספים של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אתם מוזמנים להכנס לאתר בכתובת www.negev-galil.gov.il או לדף הפייסבוק של המשרד

שתפו
Please reload