תמיד יש אור בקצה המינהרה צריך רק לחפש את האישה עם הפנס שתוביל לשם.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

תמיד יש אור בקצה המינהרה צריך רק לחפש את האישה עם הפנס שתוביל לשם.

07/02/2019

אל מרכז הזכויות של "ידיד" ברמת וגוש דן הגיעה הלנה (שם בדוי), בת 59 אשר במשך שנים ארוכות מתקיימת מקצבת נכות והכנסה נמוכה שאיתה הצליחה לגדל, לבדה, חמישה ילדים. הלנה שאמא ניצולת השואה סייעה לה כלכלית במהלך השנים התרסקה תחת גלגלי ההוצאה לפועל במשך תקופה ארוכה ואף הוגדרה כחייבת מוגבלת באמצעים שמשמעות הדבר הוא איסור להשתמש בצ'קים וכרטיסי אשראי, אחזקת רשיון נהיגה ועוד מגבלות ממגבלות שונות.

 

היא הגיעה למרכז הזכויות בהמלצה של חברה המכירה את הפעילות שלנו ושאמרה לעצמה שאחרי כלכך הרבה שנים הגיעה הזמן לצאת מהחושך אל האור. עם נתונים לא פשוטים אלה נפגשה הלנה עם שרית פרי, רכזת הפניות של המרכז (בתמונה) ויחד איתה הוחלט להתחיל בהליך לקבלת הפטר במערכת ההוצאה לפועל. התהליך לא היה קל בעיקר שבאחד מהדיונים נדרשנו להתייחס לעובדה שהיא יצאה את הארץ במימון בנותיה לאחר פטירת אביה, כאשר הן שילמו עבור כל הוצאותיה. הטיול נועד לעודד את רוחה מאחר שהיה לה קשה להתמודד עם פטירת אביה, בפרט נוכח מצבה הנפשי.

שרית בסיוע עו"ד נעה בק, מנהלת המרכז הכינו תצהירים מפורטים המעידים כי את כל ההוצאות שילמו בנותיה של הלנה והגישו בקשה המתייחסת לנסיבות היציאה. "לשמחתנו", מספרת שרית, "בכפוף לתשלום חד פעמי, עברנו את ה"מכשול" ונפתח תיק הפטר." ככל הנראה הבקשה הוגשה בצורה הטובה ביותר כי אף נושה לא התנגד למתן ההפטר.

 

ממשיכה שרית לספר כי "במשך תקופה ארוכה הכנו את הלנה לדיון המכריע אצל רשם ההוצאה לפועל וניסינו לצפות את כל התרחישים האפשריים. לפני מספר ימים התקיים הדיון והרשמת, שככל הנראה הבינה כי לפניה עומדת בדיוק האישה שבשבילה נקבע המסלול להפטר, אכן זכאית לו. הלנה צלצלה אלינו וסיפרה בהתרגשות כי ניתן לה הפטר מיידי וללא תנאים".

 

זהו ההפטר השלישי בהוצל"פ שניתן לפונים שטופלו במרכז רמת גן וגוש דן בשנה האחרונה והוא מהווה סנונית חשובה לקראת כניסתו לתוקף של חוק חדלות פרעון ושיקום כלכלי אשר במסגרתו ננסה לסייע לכמה שיותר ישראלים שנקלעו, שלא באשמתם, לחובות כבדים, להשתחרר מהם ולקבל הזדמנות שנייה לחיים מלאי הצלחות.

 

וממשיכים

 

 

 

 

שתפו
Please reload