סיפור הצלחה ליום.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיד מרכזי זכויות בקהילה" (ע"ר)

Proudly built on  Wix by the Wix Monster בניית אתרים בוויקס

לקבלת מידע על מרכזי הזכויות וימי קבלת קהל התקשרו 1-700-500-313

סיפור הצלחה ליום.

18/03/2019

את השבוע הזה אנחנו מתחילים במרכז הזכויות של "ידיד" ברמת גן וגוש דן

 

למרכז הגיעה דלית (שם בדוי), רווקהבת 52, נכה ומרותקת לכסא גלגלים המתגוררת בדירת דיור ציבורי שנרכשה עבורה על ידי משרד השיכון. דלית מתקיימת מקצבאת נכות בלבד כאשר בנוסף לה היא מקבלת קיצבת שירותים מיוחדים (שר"מ) עלובה בגובה של 400 ש"ח בלבד. בשיחה שקיימה עם אנשי המרכז מתברר כי לפני מספר שנים הגיעו חוקרים פרטיים מטעם המוסד לביטוח לאומי לביתה, התחזו למתקיני גז וביקשו כי תראה להם היכן נמצא ברז הגז. היא צולמה במצלמה נסתרת כאשר היא כמה מכסאה וכשהיא נעזרת בהליכון ונתמכת ברהיטים בבית היא הובילה את המתחזים אל חיבור הגז בדירתה.

מאז אותה התחזות מבישה של חוקרי הביטוח הלאומי סובלת דלית מטראומה ואינה מסוגלת למצות את זכויותיה. לאחר הפגישה הראשונה במרכז "ידיד", עבר התיק לטיפולה של נועה אבועלפיה, (בתמונה) מתנדבת ותיקה, אשת חינוך וד"ר לביולוגיה במקצועה אשר התמחתה בתחום הדיור הציבורי בו היא עושה נפלאות בסיוע לפונים המגיעים למרכז.  נועה הכינה עבור דלית תביעה מסודרת וכן מכתב נלווה בו תיארה את מצבה הנפשי הקשה של דלית כתוצאה מהמפגש הטראומטי עם מתחזי הביטוח הלאומי.

 

 

לפני מספר ימים הגיעה תשובת המוסד לביטוח לאומי. דלית תקבל קצבת שר"מ בגובה של 112%, קצבה חודשית של 3,325 ש"ח וכן תשלום רטאואקטיבי של קצבה לתקופה של 6 חודשים.

 

 

אנחנו נמשיך ונלווה את דלית ונסייע לה בתוכנית לניהול כלכלי נכון של משק הבית ובכל שאר הזכויות שעוד מגיעות לה.

 

וממשיכים.

 

שתפו
Please reload